Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Návštěva města Litovel …

Archiv

Návštěva města Litovel …

Rádi jezdíme a poznáváme nová místa, kde se něco naučíme a uvidíme. Proto pro nás paní vychovatelky připravují výlety. Tentokrát jsme navštívili město Litovel. A jaký byl náš program? První zastavení patřilo návštěvě „Litovelské kavárny“, kde nás očekávala paní majitelka, se kterou jsme se společně vypravili za tajemstvím čokolády.  Zjistili jsme, odkud čokoláda pochází a jak se k nám dostala, kde roste, voní, a hlavně jak chutná. Zhlédli jsme suroviny na výrobu čokolády. Na závěr jsme si vlastnoručně odlili čokoládové lízátko, ozdobili jej a zabalili do předem námi vymalovaného sáčku.  K druhému zastavení patřila návštěva litovelského muzea, kde pro nás byla připravena dílnička. A co jsme vyráběli? Byl to prstýnek z drátu. Očko tvořily navléknuté korálky, které jsme upravili podle vlastní fantazie. Na závěr celého výletu bylo sladké občerstvení formou nákupu italské zmrzliny…. No prostě paráda!                                                                                                                                  /AA + KD + LN + PK + SK/