Home » Akce školní družiny 2022/2023 » DÁREK PRO MAMINKU

Archiv

DÁREK PRO MAMINKU

Den matek se slaví druhou květnovou neděli. Tradičně obdarovávají děti své maminky ručně vyrobenými dárky nebo básničkami, avšak vlastním matkám přejí i dospělí. Je to oslava mateřství a v různých podobách se slaví už od starověku.

Minulý týden jsme si s dětmi ve školní družině povídali o rodině, kdo do ní patří, jak se nazývají členové rodiny. Každý řekl, jak se jeho maminka jmenuje, jak vypadá. Také jsme hovořili o to, co maminka všechno pro nás dělá. Zjistili jsme, že maminky mají opravdu hodně práce a každé dítě nám povědělo, jak doma pomáhá. Aby měly maminky radost, pustili jsme do vyrábění krásného dárku.

Připravili jsme si samotvrdnoucí hlínu, ze které jsme vytvořili malou roztomilou „kočičku“. Po uschnutí jsme výrobek vybarvili akvarelovými pastelkami, které se namáčí do vody. Někdo měl černou „kočku“ s hnědým ocáskem, někdo zase oranžovou či šedou. Dětem se podařil opravdu originální dárek pro maminku.

Samozřejmě nemohlo chybět přáníčko s vtipnou básničkou. Paní vychovatelka a asistentka pomocí Big shotu dětem nachystala „motýlky a srdíčka“ různých barev i velikostí. Každý si vybral několik tvarů, které skládal tak, aby vytvořil 3D efekt. Na druhou stranu jsme nalepili básničku, nechyběl vlastnoruční podpis se srdíčkem.

Děti pracovaly s velkou chutí a moc se těšily, jak svou maminku překvapí.

/ KD+SK/