Zábavné odpoledne

Dne 16. 2. 2015 se uskutečnilo ve školní družině zábavné odpoledne. Jednalo se o různé kolektivní a smyslové hry. Za zmínění stojí hry, o které žáci projevili velký zájem. Jedná se o hru s názvem „ČOKOLÁDA, u které si žáci mimo jiné procvičili i mluvnici českého jazyka. Hra spočívá v nákresu plánu tvaru čokolády, (odtud název hry), na podlahovou krytinu a žáci postupně prochází plán a plní dané úkoly, spojené s rozkladem slov na slabiky. Vítězem se stává žák, kterému se podaří co nejdříve projít celý plán. Velký úspěch měla také hra „8 vteřin a dost“, kdy úkolem žáků bylo prohlédnout si za určitý časový úsek 10 předmětů a potom je vyjmenovat. Žáci si celé odpoledne hráli a bavili se. Za svou snahu byli odměněni pozorností. Odpoledne uteklo jako voda a než se nadáli, museli se připravit na odchod domů. (L. B.)