Home » Akce školy 2022/2023 » Výlet I.A a III.B do Stáje Viorica v Dolní Sukolomi

Archiv

Výlet I.A a III.B do Stáje Viorica v Dolní Sukolomi

Turistický výlet do Stáje paní Axmannové jsme zahájili 16. června v 8 hodin ráno u školy. Moc jsme se na nové tři čtyřnohé kamarády těšili a tak nám cesta rychle uběhla.V pěkné stylové stáji nás uvítala milá paní s několika dobrovolnicemi, které se zde o koně starají. Nejdříve jsme je při práci jen s respektem sledovali. Pak  jsme se ale moc rádi zapojili do práce a naučili se tato krásná zvířata hřebelcovat, sprchovat, krmit i pohladit tak, abychom je nevyplašili. Když jsme si s koníky Lukasem, Bonym a Amálkou povídali, vypadali moc spokojeně. Když se pak šli pást do výběhu, my jsme si odpočinuli při opékání špekáčků. Moc nám chutnaly, ale dlouho jsme sedět nevydrželi, protože hned vedle stájí nás přitahovalo dětské hřiště, pro nás s úplně novými sportovními prvky. Vše jsme si vyzkoušeli, vydováděli se a při zpáteční cestě do školy už samozřejmě trochu oddychovali únavou. Ta však stála za zážitky, které teď můžeme doma barvitě povyprávět. /HV/