Home » Akce školní družiny 2022/2023 » VŮNĚ, CHUTĚ, BARVY PODZIMU

VŮNĚ, CHUTĚ, BARVY PODZIMU

Celý týden děti ve školní družině ochutnávaly, pojmenovávaly, malovaly, vystřihovaly, lepily různé podzimní ovoce a zeleninu.

Nejdříve se pro děti připravila ochutnávka ovoce. Každé dítě dostalo talířek s nakrájeným ovocem…….jablka, hrušky, hroznové víno nebo švestky. Děti se snažily zapojit do rozhovoru na téma „Jaké ovoce znáš, které je sladké, kyselé?“

Někomu chutnalo jablíčko, někomu hroznové víno, všem dětem hruška, byla nejsladší.

Po ochutnávce jsme se společně s dětmi rozhodli vytvořit veliký „ovocný strom“.

Na velký tvrdý papír jsme namalovali hnědý kmen, každé dítě dostalo několik půlek jablek nebo hrušek, které potřely temperovou barvou a obtiskly na „větve“ stromu.

Za chvíli byl „strom“ plný červených, žlutých, zelených jablíček nebo hrušek. Zelené listy jsme vyrobili z půlek brambor.

Nakonec si děti vystřihly předkreslené tvary jablek či hrušek a také je nalepily na náš strom plný ovoce.

A abychom nezapomněli……zahráli jsme si také s naším „ovocem“ pohybovou hru!

Všechny činnosti děti zaujaly a každé odpoledne jsme si užili. / KD+PK+SK/