Home » Akce školy 2022/2023 » VÁNOCE V NAŠÍ CHALOUPCE

Archiv

VÁNOCE V NAŠÍ CHALOUPCE

Druhé divadelní představení pro žáky 1. stupně se opět konalo v uničovském kině. Divadelní pohádku s vánoční tematikou pro ně zahráli herci Liduščina divadla. Liduščino proto, že ho vede Liduška. Divadlo proto, že hrají na profesionálních divadelních scénách. Členové jsou zkušení vystudovaní herci. Pohádka začala … v malé chaloupce bydlela starostlivá teta Liduška, které měla ráda vánoční svátky, těšila se na jejich oslavu. Vedle chaloupky se objevil líný čert Popleta, kterého vyhnali z pekla a hledal si teplý pelíšek, ale i malý andílek, který by rád pomohl.

A jak pohádka skončila? Jako každá pohádka. Oslava Vánoc v chaloupce se vydařila. Andílek s tetou si společně se všemi dětmi zazpívaly krásné vánoční koledy.

Dobrá nálada provázela žáky také během focení ve vestibulu kina, i před betlémem na náměstí.                                                                                        /SJ/