Uničovská Teniska

Mezi oblíbené akce, kterých se tradičně žáci ZŠ Šternberská účastní, je turistický pochod Uničovská teniska. Letošní pochod se uskutečnil za slunečného počasí, v sobotu 25. dubna. Trasy v délce 6, 13, 18 a 28 kilometrů vedly kolem nejvyššího vrcholu Úsovské vrchoviny – Bradla, zvaného též Moravský Blaník. Prezentace, start a cíl probíhala v Nové Hradečné, v blízkosti vlakového nádraží. Žáci a učitelé z naší školy zdárně zvládli trasu dlouhou 13 kilometrů. Pro mladší účastníky byla nachystána trasa s bohatým programem, ti starší využili kontroly na Zelených chatkách, k občerstvení a možnosti opečení vlastních špekáčků. Procházka jarní přírodou se vydařila, přestože si někdo domů přinesl na nohou puchýře. (L. H.)