Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Tajemství staré bambitky

Archiv

Tajemství staré bambitky

Tajemství staré bambitky

            Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Dne 17. září 2014 navštívili žáci IV. třídy uničovské kino, kde shlédli výpravnou pohádku s písničkami o zamilovaném princi, který si musel zasloužit lásku prosté dívky a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců.
V jednom malém království vládl král Vilém s královnou Olívií, ti byli stále na cestách. Vládu nad říší přenechali královské radě, ve které měli hlavní slovo rádcové Ferenc a Lorenc.
V té době se královským manželům narodil syn Jakub a v rodině Karaby dcera Anička. Spravedlivý Karaba se rozhodl uložit své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky do velké truhly a vrátil se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. S výchovou Aničky mu pomáhá teta Libuše.
Vychytralí rádcové Ferenc a Lorenc, se zajímali jen o jedno, jak vypsat co nejvyšší daně, aby naplnili vlastní kapsy. Jejich hlavním zájmem bylo vypisovat nové daně, aby získávali stále větší a větší příjmy do vlastRádciní kapsy. Jediný, kdo mohl ochránit práva obyčejných lidí, byl loupežník Karaba, který v mládí přepadal výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vracel původním majitelům. Ke slovu se znovu dostala i Karabova stará bambitka, a také naivní a nezodpovědný princ si díky moudré Aničce mnohé uvědomil. (S. J.)