Home » Akce školy 2022/2023 » Štědrý den v IX.A 

Archiv

Štědrý den v IX.A 

Páteční den byl na naší škole tím posledním v roce 2022. Ráno jsme se sešli u připraveného stolu, kde na nás již čekalo předem napečené cukroví a další dobroty. K Vánocům neodmyslitelně patří vůně hřebíčku a skořice, a protože počasí nám připravilo přes noc pořádnou sněhovou nadílku a teploměry ukazovali hranici bodu mrazu, s žáky jsme si na zahřátí připravili svařený jablečný mošt. Po první školní vánoční besídce, na kterou si každá třída připravila malé vystoupení, jsme se vrátili zpátky do třídy, kde na nás pod stromečkem čekalo malé překvapení. Než jsme se však pustili do rozbalování dárečků, povídali jsme si o tradicích, které souvisejí s Vánocemi. S žáky jsme si jednu z tradic vyzkoušeli, a to pouštění lodiček. Žáci s nadšením pozorovali, jak lodičky plují a věštili, co je čeká. Poté jsme se pustili do rozbalování dárečků. Ježíšek nám nadělil krásné vánoční ponožky, ze kterých jsme měli velkou radost. A protože venku se rozprostírala pořádná sněhová peřina, oblékli jsme rukavice a čepice a vyrazili do sněhu. Všichni jsme si poslední školní den tohoto roku moc užili a už se těšíme na pravý Štědrý den a Ježíška. /VB/