Home » Akce školy 2022/2023 » Oslavy lesa na Floře

Archiv

Oslavy lesa na Floře

   Poslední školní den v měsíci září jsme se zúčastnili tradiční prezentace péče o les a přírodu, která se každoročně koná ve Smetanových sadech v Olomouci. Pro naši školu je to tradice, protože na akci pořádanou Krajským úřadem Olomouckého kraje jezdíme už od roku 2011.   

   Do Olomouce jsme jeli vlakem a na hlavním nádraží jsme nastoupili do tramvaje. Pro některé děti to byl opět velký zážitek. Když jsme dorazili na Floru, přihlásili jsme se u uvítacího altánu, kde jsme odevzdali námi vytvořený plakát k vystavení. Dostali jsme účastnický list pro sběr razítek a s nasazením a dobrou náladou, jsme prošli různá stanoviště, u kterých jsme si ověřili naše znalosti. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o přírodě a zvířatech. Řešili jsme různé kvízy a hry s lesnickou tématikou, vyzkoušeli jsme si práci se dřevem i rýžování drahokamů.                                                        

  Dopoledne jsme zakončili teplým čajem. Blížilo se poledne a byl nejvyšší čas vydat se na zpáteční cestu. Na vlakové nádraží jsme šli pěšky, kde jsme si koupili nějaké dobroty. Nastoupili jsme do vlaku, který nás odvezl bezpečně do Uničova. Tento den se nám moc líbil. /PB/