Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Nejvtipnější ovoce či zelenina

Archiv

Nejvtipnější ovoce či zelenina

Evropský projekt Ovoce a zelenina do škol, MK Fruit s.r.o.

           Šestým školním rokem se školy v České republice zapojují do projektu Ovoce a zelenina do škol, který je financován z rozpočtu EU a ze státního rozpočtu ČR. Naše třída je zapojena do projektu třetím rokem. Cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je přispět k zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojovat proti dětské obezitě. Žáci prvního stupně dostávají zdarma dvakrát měsíčně balíčky s čerstvým ovocem a zeleninou a balené ovocné šťávy, které neobsahují konzervanty ani přidaný cukr, sladidla, sůl či tuky. Při rozdávání balíčků poznávají druhy ovoce a zeleniny, vyprávějí si o způsobu jejich úpravy ke konzumaci a vysvětlují si jejich přínos pro zdraví.

          Žáci IV. třídy se zúčastnili soutěže o „Nejvtipnější ovoce či zeleninu“, kterou v měsíci říjen vyhlásila firma MK Fruit s.r.o., dodavatel balíčků. Porota složená ze zaměstnanců firmy ocenila všechny žáky zdravou vitaminovou svačinkou, ze všech doručených výtvarných prací uspořádali výstavu v areálu firmy pro zaměstnance, zákazníky i hosty. (S. J.)

Ovoce do škol                       4. třída