Home » Akce školy 2021/2022 » Návštěva OU a PŠ Mohelnice

Archiv

Návštěva OU a PŠ Mohelnice

Čtvrtka 18.11. se žáci osmého a devátého ročníku naší školy nemohli dočkat. Jeli jsme se podívat do odborného učiliště v Mohelnici, kde nám byly představeny učební obory, na které se můžeme hlásit k našemu středoškolskému studiu. Jeli jsme autobusem a již cestou jsme se těšili, čím nás škola překvapí. Přivítala nás paní ředitelka, představila nám všechny učební obory, kterým se ve škole vyučuje, vyzkoušeli jsme si práci z cukrářské a potravinářské výroby. Co jsme si vyrobili, to jsme také snědli! Vyzkoušeli jsme si ušít srdíčkový jehelníček a zahráli jsme si na prodavače a kupující, ve speciálně vybavené učebně. Prošli jsme celou školu, prohlédli jednotlivé učebny, ve kterých jsme viděli spokojené studenty. Všude vládla přátelská a kamarádská nálada. Po vyčerpávajícím dopoledni jsme se krátce občerstvili, prohlédli jsme si náměstí Mohelnice a vypravili jsme se na zpáteční cestu autobusem přes Úsov, kde jsme si z dálky prohlédli místní hrad. Všichni jsme byli dnešním výletem nadšeni a odvezli jsme si z návštěvy mnoho nových poznatků. /HR/