Home » Akce školy 2022/2023 » Kytička a přáníčko pro maminku

Archiv

Kytička a přáníčko pro maminku

Na svátek všech maminek každoročně vyrábíme dárečky. Jsou pro nejdůležitějšího a nejdražšího člověka v našem životě, a proto si na něm dáváme obzvlášť záležet.

Růžička z papíru vypadá ve výsledku jednoduše, ale vyrobit ji bylo opravdu náročné. Nejdříve jsme si nastříhali asi jedem metr toaletního papíru do podoby dračích zubů a pak jsme ho motali a zároveň lepili na špejli. Práce si vyžádala hodně trpělivosti. Některé naše výtvory kytičky nepřipomínaly a paní učitelky nám s nimi musely pomoci. Okvětní lístky jsme si pak vyrobili sami z krepového papíru.

Zhotovit přáníčko ke kytičce bylo ještě náročnější. Smotat z papírků barevné květinky a nalepit je do přáníčka se nám dlouho nedařilo. Po pár pokusech jsme ale zručnější a vyrobit přáníčko s barevnými růžičkami je už pro nás hračka.

Svátek matek připadá letos na neděli 14. května a tak se moc těšíme až mamince vlastnoručně vyrobené dárky předáme. Přidáme i obrázek s jarní tématikou, který jsme namalovali v parku pastelovými barvami podle vlastní fantazie. /HV/