KOLÁŽ……

Venku bylo zataženo, vítr se střídal s mraky, ze kterých drobně pršelo. No zdá se, že „léto“ letos předává vládu „podzimu“ nějak dříve.

S dětmi ve školní družině jsme se rozhodli, že si sluníčko nebo  meloun, zmrzlinu, tak nějak připomeneme výrobou „Koláže“.

Děti si nejdříve prohlédly různé časopisy, z nich si vybíraly různé obrázky, které jim připomněly letní období. Někdo si vybral obrázek „rybníka, řeky“, další si vybral „zmrzlinu nebo ovoce“. Děti vybraly i obrázky různých zvířat, chlapce zaujali samozřejmě auta.

Na připravený šedý výkres jsme si vybrané obrázky vystřihli a naaranžovali je. Pak jsme je nalepili, schválně jsme je lepili i přes sebe, takto se totiž. tvoří správná koláž.

Každý svůj obrázek podepsal barevným fixem.

Nakonec jsme si vzájemně svoje „koláže“ prohlédli a povídali jsme si v komunitním kruhu o našich obrázcích.

Dětem se činnosti líbily, strávily velmi příjemné odpoledne.

(KD+PK)