Home » Akce školy 2022/2023 » Halloween je za dveřmi

Archiv

Halloween je za dveřmi

Jak většina z nás ví, Halloween je keltský lidový svátek, který se slaví v mnoha zemích. Je to předvečer Všech svatých a tento svátek sahá až do doby před našim letopočtem. Ve škole se připravujeme na příchod tohoto svátku.                                                                                                 

 Dnes jsme ve výtvarné výchově malovali obrázek, který nám má takový večer připomenout. Děti na černý papír přiložily šablony netopýra a dýně. S použitím temperových barev, štětce nebo prstů na ruce, zvýraznily obrys šablon. Noční čas potom opět pomocí barev a stejným způsobem dokreslily.                                                                                                                                            

Práce se dětem moc povedla a během příštích dní se budeme připravovat na další výrobky a zvyky.  /PB/