Home » Akce školy 2022/2023 » Halloween

Halloween

S dětmi jsme si vyprávěli o Halooweenu a jeho zvycích, které jsme si vyzkoušeli i na vlastní kůži.

Dlabali jsme dýni, vyráběli kostýmy, škrabošky, lebky a jedli i pili různé strašidelné pochutiny. Děti ochutnaly prsty staré čarodějnice, žížaly v hlíně a kouzelný lektvar, na kterém plavaly ,,dýně¨.

Povídali jsme si o tom, že Halloween je keltský lidový svátek, který se slaví dne 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Povídali jsme si, že nejběžnějším zvykem na Dušičky je zdobení hrobů kyticemi a zapalování svíček, protože svíce má zemřelým ukázat cestu k jejich blízkým a pomoci jim, aby se neztratili.

Děti si tvoření velice užily, tancovaly, zpívaly, vyráběly a užili si spoustu zábavy. Všem zúčastněným jsme rozdali sladké odměny a vyhodnotili nejlepší masku.   /M.L./