Home » Akce školy 2021/2022 » Degustační sýrové bedýnky

Archiv

Degustační sýrové bedýnky

Dne 28. 1. 2022 jsme měli opět možnost ochutnat sýry z degustační bedýnky od firmy MK Fruit s.r.o. Šumperk, která nám pravidelně dodává, v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol” a „Mléko do škol”, produkty z čerstvého ovoce a zeleniny, a také mléko a mléčné výrobky.

Projektový den na téma „Jíme zdravě“ již máme za sebou, a tak žáci věděli, že mléko a výrobky z něj, jsou zdravé a také, že jsou pro naše zdraví důležité. Nyní měli možnost ochutnat plátkové sýry, Eidam, Gouda a Kralevic. Žáci 1. A a 3. A se směle pustili do ochutnávání jednotlivých druhů sýrů. Na všech si velice pochutnali, nejvíce jim však chutnal klasický sýr Eidam, který je pro ně nejznámější.

Dnes žáci dostali i balíček s ovocem a zeleninou, kde bylo čerstvé jablko, pomeranč, mandarinka a ředkvičky a k tomu také mléko v krabičce. Rozdáním balíčků jsme zakončili sýrovou degustaci, která byla příjemným zpestřením dnešního dne. /LŠ/