Cykloden Olomouc

V pátek dne 17. 4. 2015 se naše škola zúčastnila v rámci projektu POHYB DO ŠKOL tzv. Cyklodne v areálu Centra SEMAFOR v Olomouci. Tato akce byla zaměřena na rozšíření vědomostí v oblasti zdravotní výchovy, dopravní výchovy a zejména na procvičování cyklistické zručnosti a zdatnosti. Žáci pod vedením instruktorů řešili dopravní křižovatky, značky, opakovali si zásady první pomoci a mohli si na cvičném modelu vyzkoušet i masáž srdce. Bohužel kvůli špatnému počasí musela být některá stanoviště zrušena. Nejvíce jsme litovali, že jsme nemohli shlédnout ukázky tzv. FLAT DANCE a BIKE TRIAL. Bohatě jsme za to využili jízdu zručnosti za ztížených podmínek a snad s největším zájmem se setkala jízda na atypicky sestavených jízdních kolech. Byly různé velikosti a vyžadovaly jiný způsob ovládání, než na jaký jsme zvyklí na našich cyklistických kolech (šlapání pozpátku apod.). Přesto, že nám počasí nepřálo, nakonec jsme vše zvládli, a již se těšíme na další podobnou akci. (J. V.)