Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Projektový den Uničov a jeho historie

Projektový den Uničov a jeho historie

Dne 24. 6. 2015 jsme se zúčastnili projektového dne, věnovaného historii města Uničov. Ve čtyřech družstvech jsme postupně navštívili střed města a podle mapy hledali obrázky z fotografií, které každá skupina obdržela. Na fotografiích byly sochy, věže či reliéfy historických domů. Některé jsme našli bez problémů, ale jiné nás trochu potrápily. Další část dne žáci plnili úkoly ve třídách. I zde se také pracovalo s mapou města, na kterou měli žáci umístit historické brány města. Součástí dne byla i návštěva muzea Vodní branka, kterým nás provedla místní průvodkyně. Na závěr dne jsme si některé památky namalovali. Ti šikovnější předvedli vlastní tvorbu a zejména menší žáci využili omalovánek, které byly pro ně připravené. (J. V.)