Home » Akce školy 2021/2022 » Zima nám stále vládne

Archiv

Zima nám stále vládne

Když se řekne slovo „zima“, mnoho z nás si představí krajinu pokrytou bílou peřinou, rampouchy, visící ze střech, okapů domů a zasněžené vrcholky hor. V zimě příroda odpočívá, aby nabrala sílu na blížící se jaro. Každé roční období je krásné, ale největší kouzelnicí je zima. Krásné zamrzlé obrazce na sklech oken, rampouchy různých tvarů a velikostí a třpytící se zamrzlé jezero…, to vše, a mnohem víc, můžeme pozorovat v zimních měsících. Nesmíme, však zapomenout se pořádně obléct. Připomněli jsme si jak se v zimě správně oblékat, že šála, rukavice a teplá čepice, by měla být v zimě nedílnou součástí našeho šatníku. Hodinu prvouky jsme věnovali povídání o zimním období. A protože teorie už bylo dost, vydali jsme se s žáky 3. A do městského parku obdivovat zimní přírodu. Pozorovali jsme spící stromy a keře bez listí. Žáky uchvátili větvičky pokryté tenkou vrstvou ledu, i tráva s vrstvičkou sněhu odpočívala, veverka, která skákala z větve na větev, až ze stromů opadávaly kousky ledu. Vždyť i v zimě můžeme pozorovat některá zvířata. Největší zábavou pro žáky byla zamrzlá kaluž, na které se s nadšením klouzali. Žáci si vycházku velice užili, načerpali energii ze slunečních paprsků a plni společných zážitků se vraceli zpět do školy. /LŠ/