Home » Akce školy 2022/2023 » Zavařování červené řepy

Archiv

Zavařování červené řepy

Podzimní čas na školní zahradě je věnován sklízení poslední vypěstované úrody. V letošním roce se žákům naší školy podařilo vypěstovat červenou řepu.  A co jiného uvařit z této zdravé zeleniny než výborný kompot.

V rámci pracovních činností jsme se pustili s žáky 8.A do práce. Nejprve bylo nutné červenou řepu oloupat a nakrájet na stejné kostičky. Ty jsme poté povařili do měkka. Mezitím žáci připravili sklenice a víčka, do kterých jsme později uvařenou řepu nabírali. Červená řepa patří mezi zeleninu, která má výrazně barevnou šťávu, a proto se naše ruce během krájení pěkně vybarvily. Červené ruce a špinavá trička nás však nezastavily a zanedlouho jsme měli připraveno 6 velkých sklenic plných dobrého kompotu. Sklenice jsme sterilizovali v troubě, to proto, abychom zajistili, že si na této dobrotě pochutnáme i během zimních dnů. Zvědavost a chuť nás přemohla a do jedné ze sklenice jsme se pustili hned. Všichni jsme si moc pochutnali. A už teď plánujeme, co zavaříme příští rok. /VB/