Home » Akce školy 2022/2023 » Z žáků v mžiku cukráři

Archiv

Z žáků v mžiku cukráři

V rámci pracovních činností chodíme s žáky často do cvičné kuchyňky. Tentokrát jsme se pustili do pečení jablečné buchty s pudinkem. Již z názvu plyne výčet hlavních surovin, které bylo potřeba předem připravit. Žáci se rozdělili na dvě skupiny. Nejprve oloupali a nastrouhali jablka. Mezi tím žáci druhé skupiny uvařili pudink. Přivedli k varu mléko, přidali pudinkový prášek a vařili do zhoustnutí. Když byly všechny dílčí kroky hotové, rozprostřeli žáci listové těsto na plech, na těsto naskládali piškoty, a ty pokladli nastrouhanými jablky. Jablečnou vrstvu zalili ještě teplým pudinkem. Na závěr vše přiklopili další vrstvou listového těsta. Netrvalo dlouho a cvičnou kuchyňkou se linula vůně a všem se začaly sbíhat sliny. Na výsledek jsme si museli však počkat, bylo totiž nezbytné, aby buchta ztuhla a všechny vrstvy byly dostatečně uleželé. Další den na žáky čekala sladká svačinka. Mňam! /VB/