Home » Akce školy 2022/2023 » Výlet do divadla

Archiv

Výlet do divadla

První listopadový den jsme s žáky VIII.A a IX.A měli na programu divadelní představení Babička v Šumperském divadle. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží, a protože na trase Uničov – Šumperk probíhá dlouhodobě výluka, cestovali jsme autobusem. Cesta trvala dlouho a zkrátili jsme si ji krátkým výkladem o Boženě Němcové, autorce povídky Babička. Když jsme přijeli do Šumperka, prošli jsme parkem rovnou k divadlu, ve kterém nás již čekaly milé paní, které nás usadily na místa. Mnozí měli velký zážitek ještě před začátkem představení, a to z interiéru divadla. Divadelní hra vytvořená podle literární předlohy se všem žákům moc líbila. Představení bylo současně zábavné, ale i dramatické. Na pozadí venkovského života byla láska. I když představení skončilo smrtí babičky sklidilo u žáků velký úspěch. Všichni se těšíme na další kulturní zážitek. /VB/