Home » Akce školy 2022/2023 » Veletrh práce a vzdělávání

Archiv

Veletrh práce a vzdělávání

Jako každý rok i letos vyrazili žáci druhého stupně na veletrh práce a vzdělávání do Olomouce. Z Uničova jsme jeli vlakem a na hlavním nádraží v Olomouci jsme pokračovali tramvají na výstaviště. Při příjezdu na veletrh nás přivítala milá průvodkyně, rozdala nám prospekty a soutěžní kartičku. Rozdělili jsme se do malých skupinek a vydali jsme se na prohlídku stánků firem a středních škol z Olomouckého kraje.

U vybraných stánků probíhaly pro žáky a studenty zajímavé soutěže, žáci sbírali nálepky za jejich splnění. Vyplněné kartičky šly do slosování o hezké ceny. Štěstěna tentokrát stála na naší straně a tři žáci naší výpravy si odnesli ceny. Žáci 9. ročníků si se zájmem prohlédli stánky středních škol a rozšířili si obzory o zajímavé učební obory, se kterých budou brzy vybírat. U každého stánku jsme si mohli odnést malý dárek v podobě různých reklamních předmětů. Cestou zpět jsme se prošli Olomouckým parkem, kde jsme obdivovali krásy podzimu. Všem se nám výlet moc líbil. /VB/