Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Tři králové

Archiv

Tři králové

Vánoce začínají nástupem adventu a toto období je zakončeno příchodem Tří králů. Tento den připadá každoročně na 6. ledna, v ulicích se objevuje trojice králů – Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří chodí požehnat každému domu. Na toto téma bylo zaměřeno i naše družinové tvoření. Děti k výrobě králů potřebovaly vystřižené komponenty z barevných papírů – hlavu, oči, vousy a korunu. Žáci postupně jednotlivé části slepili, a nakonec domalovali nos, ústa a na korunu počáteční písmeno jimi vybraného krále.

S příchodem Tří králů je neodmyslitelně spjata kometa. Podle legendy se těmto třem mudrcům zjevila na noční obloze a zvěstovala jim narození Ježíše Krista. Děti tedy pokračovaly ve tvoření a vyrobily vánoční hvězdy slepením barevných dřívek. Hvězdy dozdobily třpytkami a barevnými hologramy. Výrobky se dětem velmi povedly a zdobí naši družinovou třídu. /JB/