Home » Akce školy 2022/2023 » Svatý Martin

Archiv

Svatý Martin

Letošní podzim se nám, co se počasí týče, opravdu povedl a mohli jsme si užívat teplé a slunečné dny. To jsme se s žáky V.A snažili maximálně využít. Ne všichni se ovšem z tak teplého počasí radují a rádi by už první sníh. A proto jsme netrpělivě vyhlíželi, zda nám Sv. Martin letos nějakou tu sněhovou vločku nadělí. Bohužel, bohudík, na bílém koni Martin nepřijel. Ale to nás neodradilo si o Sv. Martinovi alespoň něco povědět a vnést do třídy svatomartinskou atmosféru. S žáky jsme si nejdříve pověděli, kdo to vůbec Sv. Martin byl a společně jsme si přečetli legendu, která o něm vypráví. Dále jsme si povídali o svatomartinských hodech a řekli jsme si i pár pranostik, které se s tímto datem pojí. Na závěr si žáci vyrobili svého bílého koně a legendu o Sv. Martinovi jsme si pustili na interaktivní tabuli. Za okny to sice na sníh pořád nevypadá, ale i tak jsme si svatomartinskou výuku velmi užili a dozvěděli se řadu zajímavých informací./IK/