Home » Akce školní družiny 2022/2023 » STOJÁNEK NA PASTELKY

Archiv

STOJÁNEK NA PASTELKY

K jaru kromě slunce, kytiček, zelenající se trávy patří také zvířátka.

S dětmi ve školní družině jsme si povídali o zvířatech, která žijí na farmě, v zoo nebo u nás doma. Nejvíce se děti zapojily do rozhovoru na téma domácí mazlíčci. Dozvěděli jsme se, že někdo má pejska, králíčka, křečka nebo rybičky v akváriu. Hovořili jsme o tom, co každé zvířátko potřebuje k životu, jak se o ně správně starat.

Rozhodli jsme se vyrobit si z papírových ruliček svého „domácího mazlíčka“ v podobě stojánku na pastelky. Připravili jsme si barevné papíry, ruličky, nůžky, pastelky, lepidlo a pustili se s chutí do práce.

Děvčata vytvořila hezké „kočičí“ stojánky, u chlapců zvítězili „pejsci“ v různých barvách.

Děti byly velmi pyšné na své výrobky a „zvířátka“ jsou jistě vtipnou a užitečnou dekorací na jejich psacích stolech. / KD+SK/