Home » Akce školy 2021/2022 » Sociální sítě – hodina dějepisu

Archiv

Sociální sítě – hodina dějepisu

Moderní doba, 21. století, internet, život v sociálních sítích, to vše jsou pojmy týkající se dnešní doby. Před dvaceti lety, kdy byl internet v plenkách by nás nenapadlo, že jednou budeme všichni na internetu. Budeme všichni na internetu? Co to vlastně znamená? Jsou to sociální sítě – kdo dnes nemá účet na sociální síti, jako by nebyl. Kdo nesdílí zážitky a fotky, jako by nežil.
V dnešní hodině dějepisu jsme přemýšleli, jak by asi vypadal facebookový profil věrozvěstů – Konstantina a Metoděje. Co by asi sdíleli. Hodinu jsme pojmuli v duchu projektového vyučování, kdy hlavním úkolem bylo z odborného textu vybrat důležitá fakta, které by chtěli sdílet, co chtěli světu sdělit.

Tak co? Dáte jim lajk? /VB/