Home » Akce školy 2022/2023 » Sběr plodů z aronie a vaření marmelády

Archiv

Sběr plodů z aronie a vaření marmelády

V prvním říjnovém týdnu jsme se pustili do sběru plodů aronie. U trhání černých plodů, jsme si o aronii popovídali a děti se dozvěděly, že plody obsahují velké množství vitamínu C, jaký mají blahodárný vliv pro naše tělo a co vše se z ní vyrábí. Následně jsme malvice očistili od stopek a umyli. Děti vyzkoušely chuť čerstvých plodů. Některým dětem aronie chutnala a některým chuť připadala zvláštní.                                                                                                                                                             Potom jsme se pustili do zpracování marmelády. V mixéru jsme plody rozmixovali a dali do hrnce. K rozmixovaným plodům jsme přidali všechny potřebné suroviny. Když byla marmeláda hotová, vyzkoušeli jsme, jak chutná. Byla slaďoučká a všem dětem moc chutnala. Hotovou směs jsme dali do připravených skleniček. Děti si práci užívaly a toužily vyzkoušet všechny činnosti okolo výroby marmelády. Jako odměnu za práci si děti odnesly skleničku marmelády domů a jako překvapení dostali marmeládu všichni žáci ze školy. /PB/