Home » Akce školy 2022/2023 » PTÁČKU, CO TI DÁME DO ZOBÁČKU?

Archiv

PTÁČKU, CO TI DÁME DO ZOBÁČKU?

Blíží se zima a je třeba také myslet na zvířata. I když velká spousta ptactva odlétá na zimu do teplých krajin, stále je jich tu také velká spousta, kteří u nás zůstávají. A právě ti potřebují v chladných měsících naši pomoc.

V rámci EVVO se žáci II. A zúčastnili projektové aktivity nazvané „Ptáčku, co ti dáme do zobáčku?”. V hodinách pracovních činností si vyprávěli, jak pečujeme o drobné ptactvo během zimního období. Seznámili se s tím, kdy začínáme ptáčky krmit, čím je krmíme, co jim nikdy nesmíme dávat, že potřebují i vodu. Se zájmem zhlédli naučné video, kde se dozvěděli, kteří ptáčci u nás přezimují, jak ptáčky chráníme. Žáci pak šli na školní zahradu, nasypali semínka do krmítka a ptáčkům popřáli – dobrou chuť. /SJ/