Home » Akce školy 2021/2022 » Ptáčku, co Ti dáme do zobáčku

Archiv

Ptáčku, co Ti dáme do zobáčku

V úterý 23. 11. 2021 měli žáci 3. A projektový den „Ptáčku, co Ti dáme do zobáčku”. Seznámili se s ptactvem, které u nás zůstává po celou zimu. Dozvěděli se, proč a jak se v zimních měsících o ptáčky staráme, jak je správně dokrmujeme, i co jim naopak škodí. Vybírali mezi spoustou potravin ty, na kterých by si ptáčci pochutnali. Podle obrázků, které se promítaly na interaktivní tabuli, poznávali různé druhy ptáčků. K danému tématu vypracovávali pracovní listy, z roliček od papíru si vyráběli krmítka se spoustou ptáčků a na závěr projektového dne se vydali na školní zahradu, kde naplnili krmítko chutnými semínky. Celý projektový den byl velkým přínosem. Žáci se dozvěděli se spoustu zajímavých informací a velice je bavil. Největší radost měli z praktických částí, vyrábění krmítek z papíru a sypání ptáčkům do krmítka. /SJ/