Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Ptáčci v zimě

Archiv

Ptáčci v zimě

Napadl sníh a přišla zima,           

na nás každý zapomíná.

Je nám smutno, máme hlad,

kdo nám přijde něco dát­­?!

Nebojte se ptáčci milí,

nebojte se sněhu, zimy.

Do krmítek každý den,

zrníčka vám nasypem.

A to my zase na ptáčky v zimě nezapomínáme.

Připravili jsme hostinu pro naše kamarády. Na práci jsme využili papírovou ruličku od toaletního papíru, kterou děti provlékly provázkem a naplnily směsí zrní smíchanou se sádlem. Takto připravený pokrm jsme zavěsili na sovičky, které byly námi zhotovené již dříve z keramické hlíny. Nezapomněli jsme na jablíčka, která vydlabala paní vychovatelka, my je naplnili zbylou směsí zrní a navlékli na provázek. Za krásného zimního počasí, kdy z nebe padaly sněhové vločky, jsme společně v areálu „zámečku“ připravili příjemné pohoštění pro ptáčky.                /AA/