Home » Akce školy 2022/2023 » Projektový den – zimní sporty

Archiv

Projektový den – zimní sporty

Na projektový den ,, Zimní sporty“ měli žáci I.A připravené hlavně barevné obrázky, pracovní listy a výtvarné potřeby. Chybí nám totiž sníh, který by učení o zimě zpříjemnil. I přesto, že venku nemáme zimní počasí, které přeje zimním radovánkám, nejsme z toho smutní. Pověděli jsme si totiž, jak si můžeme naplno užít zimu i bez sněhu.

Za pomoci obrázků a interaktivní tabule jsme si nejdříve povídali o nejběžnějších zimních sportech – ledním hokeji, lyžování a bruslení. Zjistili jsme, že každý sport vyžaduje trochu jiné oblečení a že čepice, rukavice, teplé zimní boty a bunda nesmí v našem šatníku chybět.

Žáci vypracovávali pracovní listy, přiřazovali sportovní náčiní k různým druhům sportů a třídili oblečení pro děti, které se právě chystají na zimní radovánky na sněhu. Také jsme si připomněli, že při zimním dovádění může dojít k úrazu a co máme v takovém případě udělat. Zahráli jsme si různé situace, kdy bylo nutné pomoci buď sám sobě nebo jinému zraněnému kamarádovi. Také jsme si pověděli, na co si dát největší pozor, abychom nechtěnému úrazu předešli.

Celý projektový den jsme si užili. Velice se nám vydařil. Jako asi vždycky nás nejvíc bavilo tvoření. Vyrobili jsme si sněhuláky s písmenky z vlastního jména a pak obrázky čepic za pomoci různých technik, například čepice ryté do tuše.

Na závěr byl prostor na povídání o našich oblíbených zimních aktivitách.

Žáčci I.A nejraději bobují, sáňkují, koulují se a stavějí sněhuláky. /HV/ /LŠ/