Home » Akce školy 2022/2023 » Projektový den – Zdravá svačinka

Archiv

Projektový den – Zdravá svačinka

S žáky 1. A jsme tento měsíc zrealizovali předem plánovaný projektový den s názvem „Zdravá svačinka“. Nejprve jsme si vysvětlili pojem zdraví a jak se správně stravovat, aby nám naše tělo sloužilo co nejlépe. Co si budeme povídat –  zdravá a vyvážená strava je přece jen základ. Řekli jsme si také, jaké nemoci by nás nezdravou a nesprávnou stravou mohly postihnout. Žáci se seznámili s pojmem pyramida zdraví. Rozdělovali různé potraviny podle toho, jak často a v jakém množství bychom je měli konzumovat. Pověděli jsme si, že zelenina i ovoce by měly být nedílnou součástí každého jídelníčku – pro správné fungování našeho imunitního systému, protože obsahují hodně vitamínů. Zkrátka, abychom netrpěli žádnými chřipkami ani nachlazením. Abychom nezůstali jen u ovoce a zeleniny, řekli jsme si i o dalších velmi důležitých potravinách. Ryby, libové maso, luštěniny, obiloviny a mnoho dalších by taktéž v našem jídelníčku neměly chybět. Vápník, který je obsažený v mléce, sýrech a mléčných výrobcích je rovněž velice důležitý. To vše nyní víme. A jsme u našich nejoblíbenějších sladkostí, tedy cukrů. Koblihy, čokolády, sušenky, slazené limonády. Ano, i ty obsahují velké množství cukru, tudíž našemu tělu ve velké míře škodí. Místo nich si dáme raději jablko nebo pomeranč. Ovoce sice také obsahuje cukry, ale ty zdravé cukry. Na závěr celého projektového dne nechyběl malý kvíz. Žáci ho zvládli na jedničku, správně rozdělili všechny potraviny a zvládli i odpovědět na otázky, kde se nám vlastně všechny ty potraviny berou. Vejce, mléko, chléb… Něco nám vyroste a co nevyroste, to nám dají domácí zvířata. Žáky projektový den velice bavil, moc si ho všichni užili a všichni se také aktivně zapojili. /LŠ/