Home » Akce školy 2022/2023 » Projektový den: „Těšíme se na Ježíška“

Archiv

Projektový den: „Těšíme se na Ježíška“

Srdcem veškerých vánočních tradic je Ježíšek. Ten bývá často opředen mnoha tajemstvími, magií, či mysticismem.

V rámci projektového dne jsme si s dětmi povyprávěli o původu této postavy, a to jak z pohledu historického a kulturního dědictví, tak pohledem každého individuálního žáka. Rozmanitost interpretace Ježíška odráží jedinečné představy, myšlenky i očekávání dítěte. Pro některé je Ježíšek malým miminkem, pro jiné dědečkem s bílým plnovousem. Jeho pravým posláním, a na tom se všichni shodli, je však přinést radost, dárečky a kouzlo do našich domovů.

Tradice psaní dopisu Ježíškovi přetrvává po generace. Také my jsme využili tento předvánoční čas k tomu, abychom mu napsali. Žáci na papír přenesli svá přání a sny. Dopis doplnili obrázky. Nakonec si sami zkusili vyrobit a nadepsat obálky.

Aktivita děti zaujala, poskytla jim příležitost procvičit si psaní, zapojit kreativitu, uvědomit si hodnoty jako štědrost, vděčnost, láska a rodina. 

/ZT/