Home » Akce školy 2021/2022 » Projektový den 2. B – Dopravní výchova

Archiv

Projektový den 2. B – Dopravní výchova

Dnes jsme s dětmi po celý den procvičovali vědomosti, které souvisí s bezpečností na silnici. Po ranní tematické rozcvičce jsme se učili barvy na semaforu a důležité dopravní značky. Kdo správně vypracoval všechny pracovní listy, mohl si za odměnu vymalovat barvami dopravní prostředek, který si sám vybral. Děti tak vytvořily originální obrazy auta, motorky, traktoru, koloběžky, letadla a nákladního auta.

Rovněž odpočinek na koberci strávily děti mezi autíčky a dopravními značkami. Procházka v parku nám pak sama nabídla sledování různých dopravních prostředků. Viděli jsme kola, koloběžky a dokonce i bagr. Cestou jsme si znovu zopakovaly některé dopravní značky a pravidla přecházení silnice.

Děti si potřebují stále připomínat, jak je bezpečnost na silnici důležitá, jak se chovat v dopravních prostředcích, na přechodu, na stezce pro kola a třeba i na procházce v parku. Podobné projektové dny proto realizujeme i vícekrát za rok. /HV/