Home » Akce školy 2021/2022 » Projektový den 1.A – Tradice a zvyky na Ukrajině

Archiv

Projektový den 1.A – Tradice a zvyky na Ukrajině

Včera jsme místo klasického vyučování měli s žáky 1. A projektový den. Tématem byly jarní a letní zvyky a tradice na Ukrajině. Jako první jsme společnými silami vypracovali pracovní listy, díky kterým jsme se seznámili s vlajkou a znakem Ukrajiny, žáci si zopakovali učivo prvouky, ve které jsme si povídali o státních symbolech České republiky. Poslechli jsme si hymny obou zemí. Poté jsme mohli porovnat odlišnosti v písmu, žáci si prohlédli ukrajinskou abecedu a pokusili přiřadit písmena latinky k cyrilici. Po teoretické části, následovalo povídání o ukrajinských tradicích a zvycích. Přečetli jsme si pověst „Jak jel Duben k Březnu na návštěvu.“ Žáci se dozvěděli zajímavosti o jarních a letních zvycích a tradicích, přečetli jsme si ukrajinské pranostiky a připomněli jsme si ty naše.

Na závěr projektového dopoledne jsme se vydali do nedalekého parku, kde jsme si jednu z letních ukrajinských tradic vyzkoušeli, pokusili jsme se uplést věnečky z pampelišek, které jsme pak pustili po vodě. Všem žákům se projektový den moc líbil a dozvěděli se spoustu zajímavostí z ukrajinské kultury. /VB/