Home » Akce školy 2022/2023 » Projektové dny – Informatika – Programování a kódování

Archiv

Projektové dny – Informatika – Programování a kódování

V uplynulých dnech jsme se s žáky učili nové dovednosti v rámci informatiky. Osvojili si programování  robotů pomocí barevných kódů. Projektový den byl koncipován do 4 vyučovacích hodin.

V rámci první hodiny se seznámili s naším novým robotkem Ozobotem EVO. Přečetli jsme si základní informace, a poté si je zapsali a naučili se první kroky, které jsou důležité pro fungování robota. V následujících hodinách jsme si vysvětlili, jak psát cestu a kódy, jimiž se robot řídí. Následně jsme zkoušeli, zda robot přečte námi napsanou cestu. V poslední hodině dostali žáci pracovní list, ve kterém měli robota dostat z bodu A do bodu B podle předem stanovených kódu. Všem se tento úkol nakonec s malou pomocí povedl. /VŠ/