Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Proč si rádi čteme knihy? Jsou tam skryté dobré nápady

Archiv

Proč si rádi čteme knihy? Jsou tam skryté dobré nápady

Paní vychovatelky nám často a rády ve školní družině předčítají příběhy z dětských knih, které nás, děti, velice oslovují. Nedávno na řadu přišla kniha od Ladislava Špačka „Dědečku, vyprávěj“. Příběhy jsou o malé holčičce, která sedí dědečkovi na klíně a on jí vypráví pohádkové příběhy o slušném chování a jednání ve školce, na veřejnosti, v dopravních prostředcích, při jídle, v restauracích aj. Příběhy nás velice zaujaly. Probírali jsme jednotlivé situace a při povídání o stolování a chování v restauracích paní vychovatelka vyslovila myšlenku. „Co kdybychom společně navštívili restauraci a ověřili si, jak se umíme slušně chovat?“ No, to byl nápad, hned jsme se ho chytli!  Paní vychovatelka zajistila restauraci na určitý den v době oběda a už jsme se nemohli dočkat. Nastal očekávaný den. V restauraci nás čekalo překvapení, krásně připravená „tabule“ s jmenovkami, každý z nás si hned našel své místo. Byli jsme tak nadšení, že jsme nestačili ani povídat. Přišel pan číšník, přivítal nás, a začalo servírování. A jaké bylo menu? Polévka- hovězí vývar s nudlemi a hlavní chod- smažený kuřecí řízek, vařený brambor a zeleninová obloha, na osvěžení jsme dostali vodu s ovocem. No prostě paráda! Na závěr nás přišel opět pozdravit pan číšník, který nám poděkoval za naši návštěvu, všechny pochválil i paní vychovatelky, za skvělý nápad. A závěr? Určitě to někdy zopakujeme.  /AA + KD + ZV + PK + SK/