Home » Akce školy 2022/2023 » Příprava na Velikonoce v I. A

Archiv

Příprava na Velikonoce v I. A

Velikonoce se blíží a všichni se na pět volných dnů moc těšíme. Téma svátků prolíná všemi vyučovacími předměty. Povídáme si o jarních tradicích. Už víme, co znamená Zelený čtvrtek, Velký pátek nebo Bílá sobota. V matematice počítáme vajíčka na pracovních listech a řešíme velikonoční slovní úlohy. V pracovních činnostech jsme vysadili ječmen a teď sledujeme jeho rychlý růst. Vyrábíme tradiční ozdoby domů i do třídy, i různé další výtvory podle vlastní fantazie. Nápadů máme tolik, že je ani nestihneme všechny zrealizovat. Nejvíce jsme pyšní na zajíčky z kartonu a vlny. Zábavná pro nás ale byla hlavně výroba kytiček na pohyblivé stopce. Stačily nám temperové barvy, barevný papír, nůžky, lepidlo a hodně trpělivosti. Při práci jsme si povídali, zasmáli se a nakonec se nám všem výrobky opravdu povedly. V dubnu si ještě dozdobíme třídu veselými ovečkami a snad stihneme do prázdnin upéct beránka, naučit se plést pomlázku a třeba si i zahrajeme nějaké oblíbené jarní venkovní hry v místním parku. /HV/