Home » Akce školy 2021/2022 » Poznáváme Litovel

Archiv

Poznáváme Litovel

Končící školní rok jsme si s dětmi ze třídy 3.A zpestřili výletem do Litovle.

Prohlídku Litovle jsme začali od muzea směrem k náměstí. Na náměstí v cukrárně děti dostaly za celoroční práci velikou zmrzlinu, prohlédly si litovelský Morový sloup a porovnávaly ho s naším – uničovským, obdivovaly nejstarší zdobený Langův dům, v informačním centru nás upoutaly zmenšené modely vlaků a litovelského nádraží místního rodáka p. Volfa, šli jsme kolem dominanty náměstí – městské radnice, Nečízu a jeho řečiště, které vede středem města a malou přestávku jsme si udělali až u farního kostela sv. Marka. Pak se dali se směrem k litovelskému gymnáziu a sokolovně s pomníkem slavného sportovce Gustava Frištenského.

Nakonec se děti vydováděly na dětském hřišti. Ukázalo se, že jsou to dobří chodci, dobří kamarádi a těšíme se všichni na další výlet. /JK/