Home » Akce školy 2022/2023 » Poznávám les prostřednictvím smyslů

Archiv

Poznávám les prostřednictvím smyslů

Lesy tvoří nedílnou součást přírody, a tak jsme si udělali projektový den právě na tohle téma.

Nejprve paní učitelky rozdělily děti do dvou skupin. Starší žáci měli za úkol zjistit, co všechno umí les a proč je pro nás důležitý. Druhá část se mezitím věnovala lesním zvířátkům a pojmům spojeným s lesem. Psali jsme, stříhali, lepili, vybarvovali a dozvěděli se spoustu nových informací.

Poté jsme se přesunuli do snoezelenu, kde probíhalo poznávání lesa prostřednictvím smyslů – zraku, sluchu, čichu, chuti, hmatu i pohybu. Osahali jsme si různorodé přírodniny, prošli se po „lesní cestě“, ochutnali ostružiny, maliny, borůvky, hádali vůně lesa a zvuky lesních zvířat a přírody.

Závěr projektového dne patřil procházce v lese, kde jsme poslouchali zpívající ptáčky, šumění řeky a pozorovali zvířátka, pro která se les stal jejich domovem. /KH, LN, HF, IS, TB, TP/