Archiv

Poprvé v zrekonstruované dílně

Lze říci, že s opravou naší školní dílny se započalo již na podzim roku 2015, neboť právě v té době se žáci a pedagogové podíleli na plnění projektu Výzva č. 57, který se týkal rozvoje technických dovedností žáků a učitelů II. stupně ZŠ. Na základě zhotovených výrobků, absolvování školení a vypracování nezbytné dokumentace, obdržela škola finanční hotovost, za kterou bylo na konci roku 2015 nakoupeno nové vybavení pro školní dílnu. V červnu 2016 započala rekonstrukce prostor dílny. Bylo opraveno staré plynové topení, elektroinstalace a rozvod vody. Příjemný interiér dokreslilo nové obložení stěn a vhodný barevný nábytek. Koncem měsíce listopadu byly ukončeny veškeré opravy a starší žáci s panem Plachým začali do dílny stěhovat nové pracovní stoly. Poté následovalo ukládání zařízení a nářadí, které žáci používají při práci. Ve středu 14. prosince nastal dlouho očekávaný den. Chlapci a dívky z IX. třídy vyrobili v nové školní dílně svůj první výrobek, dřevěné vánoční ozdoby.(L. H.)

141220165395 141220165400