Home » Akce školy 2022/2023 » Podzimní aktivity III. A

Archiv

Podzimní aktivity III. A

Kromě výtvarného tvoření byl říjnový měsíc v naší třídě bohatý i na pohybové aktivity a zajímavé učení. Hravou formou jsme získali mnoho nových znalostí například o České republice v prvouce. Zábavná byla tentokrát i geometrie, kterou teď procvičujeme pomocí her. Ty rozvíjí nejen naše vědomosti, ale i pozornost a rozlišovací schopnosti.

Cvičení jízdy na kole předcházelo procvičování dopravních značek a různých dopravních situací. Dále opakování povinné výbavy cyklisty a praktické zkoušení z dopravní výchovy při procházce po městě. Odměnou nám pak bylo praktické využití získaných zkušeností na dopravním hřišti v uničovském parku.

A co nás bavilo nejvíc? Přece výlety! Ty máme ve škole nejraději. Tentokrát se opravdu vydařil výlet do Strážného, kde si pro nás organizace Za břehem připravila řadu zajímavých aktivit. Krmení koz, tanec, malování nebo třeba hra na hudební nástroje v týpí.

Pobyt venku využíváme samozřejmě hlavně v tělesné výchově. Nejvíce nás baví soutěžit v běhu. Chladnější podzimní vzduch se sluníčkem je pro pohyb venku ideální, takže se udržujeme stále poměrně zdraví a plní energie. Možná i díky tomu chybíme ve škole minimálně. A to je moc dobře! /H.V./