Home » Akce školní družiny 2022/2023 » Podzim je barevný

Archiv

Podzim je barevný

Paní vychovatelky si pro nás, na jedno krásné slunné odpoledne, připravili znalostní podzimní stezku. Co bylo našim úkolem? Na školní zahradě paní vychovatelky rozmístily devatenáct otázek se třemi možnostmi odpovědí, ovšem jen jediná byla správná. Vybaveni informacemi, tužkou a tajenkou na doplňování jsme „vyrazili“ ověřit svoje znalosti. Každé zastavení obsahovalo otázku s podzimní tématikou, například: Co děláme na podzim na zahradě, jaké barvy má podzim, kdy podle kalendáře začíná podzim a jiné. U každé otázky jsme vybírali ze tří možností.  Každá odpověď obsahovala písmeno, a my to správné zapisovali do tajenky. Musíme uznat, že jsme se trochu zapotili, ale něco nového jsme se naučili, a hlavně jsme si parádně zasoutěžili. A co nám vyšlo v tajence? „Podzim na strakaté kobyle jezdí.“ /TB/