Home » Akce školy 2021/2022 » Piknik v parku

Archiv

Piknik v parku

S blížícím se koncem školního roku jsme se rozhodli s dětmi z  1. A uspořádat piknik. Předtím ale bylo třeba připravit nějaké dobroty. Děti zamířily jsme do školní kuchyňky a vrhly se na přípravy. Nejdříve se pustily do ředkvičkové pomazánky, poté umíchaly těsto na vafle a smažily z nich voňavá srdíčka, smajlíky, mřížky…Nakonec z listového těsta, kečupu, špenátu a koření vytvořily pečené šneky.

Vše jsme připravili předem a následující den jsme mohli vyrazit do městského parku na pravý, nefalšovaný piknik. Vyhlédli jsme si pěkné místečko v trávě, rozložili deky a postupně ochutnávali námi připravené pochoutky. Po vynikající svačince jsme se položili a dopřáli si příjemnou relaxaci v přírodě.

Následně jsme se prošli parkem, žáci se vydováděli i na dětském hřišti, ke konci naší procházky jsme potkali „hledače pokladů“ s detektorem kovů. Poprosili jsme ho, jestli by dětem ukázal, jak se s tímto zařízením pracuje, nadšeně souhlasil…když po chvilce zazněl zvukový signál, všichni s napětím sledovali, co se skrývá pod vrstvou hlíny. Měli jsme štěstí, detektor v zemi našel starou minci. Na památku úspěšného nálezu jsme se vyfotili a s pocitem úžasně stráveného dne jsme se vraceli zpátky do školy. /JB/