Home » Akce školy 2022/2023 » Návštěva stanice hasičů

Archiv

Návštěva stanice hasičů

Naši žáci v termínech 17. 4., 19. 4., a 26. 4. navštívili stanici hasičů Olomouckého kraje, kde se nás ujali zkušení hasiči. Hned na začátku nás seznámili s bezpečnostními pokyny, kterými jsme se měli řídit během návštěvy a vydali jsme se na prohlídku areálu. Prošli jsme si celou hasičskou stanici, kde jsme nahlédli do šaten, kuchyně, tělocvičny i odpočinkové místnosti. Ve venkovních prostorech mají uzpůsoben prostor pro trénink výskoku do oken a ke slaňování z vysokých pater. Na vlastní uši jsme si vyslechli, jak probíhá vyhlášení poplachu. Asi největší zážitek jsme měli z hasičských aut, do kterých jsme mohli nasednout a vyzkoušet si i hasičské oblečení. Na konci návštěvy jsme si mohli zkusit dokonce i samotné hašení ohně. Žáci byli celou prohlídkou i nabízenými aktivitami nadšeni.

Děkujeme tímto hasičům požární stanice Uničov za jejich milé přijetí a laskavý přístup k našim žákům. /VŠ/