Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Návštěva městské galerie Uničov

Archiv

Návštěva městské galerie Uničov

               Dne 14. 4. 2015 jsme se s žáky školní družiny vydali na vycházku do města. Cílem bylo navštívit Městskou galerii Uničov, kde jsme zhlédli výstavu obrazů. Autorem prací je uničovský výtvarník Vladimír Holubec (nar. 1936), který si osvojil techniky akvarelu, pastelu a oleje, pomocí nichž vytváří květinová zátiší a krajiny. Od roku 1990 se věnuje výhradně malířství. Vystavoval v městech Kroměříži, Uničově, Luhačovicích, ale také v zahraničí (Rakousko, Německo). S jeho díly se také můžeme setkat v řadě soukromých sbírek. Výstavu tvoří čtyři desítky pěkných obrazů, které zachycují krajinu včetně pohledů na Uničov, květinová zátiší nebo lidské postavy. Výstava se nám všem líbila, nejvíce však obrazy s květinami. (L. B.)