Archiv

Na kolech CHKO Litovelské Pomoraví

V úterý 13. 9. 2016 uspořádali učitelé ze ZŠ Uničov, Šternberská 35 pro žáky VI. třídy jednodenní cyklistický výlet Litovelským Pomoravím. Žáci jeli po trase Uničov – Střelice – Nový Dvůr – Nové Zámky – Mladeč. Během výletu žáci absolvovali prohlídku krápníkových jeskyní v obci Mladeč. Tyto jeskyně byly objeveny v roce 1825 a jsou největším jeskynním sídlištěm cromagnonského člověka na našem území, s hojnými nálezy kostí pravěkých zvířat. Cestou podél ramene řeky Moravy dojeli účastníci výletu k romantické stavbě Čertův most a jeskyni Podkova, zvané Bočkovy díry. Chodba jeskyně má délku 162 metrů a tvoří ji dvě uměle propojené díry. V novozámeckém areálu se nachází ještě mnoho zajímavých míst, ale za těmi se vypravíme někdy příště. (L. M.)

1 2 3