Archiv

Na běžkách kolem Uničova

V pátek 13. Ledna se vypravila skupina žáků z VI. a IX. třídy na půldenní lyžařský výlet do okolí města Uničova. Učitelé pro ně naplánovali několik kilometrů dlouhou trasu, která měla prověřit nejen techniku lyžování, ale také jejich vytrvalost a odolnost.Výlet začal na kopci u mostu přes řeku Oskavu, pokračoval kolem zamrzlé řeky až k silnici, která vede do Želechovic. Po překonání silnice jeli účastníci výletu běžeckou stopou směrem na Dětřichov, poté odbočili k pískovně v Želechovicích a pak už následovala cesta zpět do Uničova. Ve „stíhacím“ závodu zpět do školy, zvítězil Roman Schneider. V závěsu za vítězem dojel Igor Gono, oba závodníci z IX. třídy. Po návratu do školy čekal na všechny zúčastněné teplý čaj a sladká odměna. (L. H.)

130120175587 130120175590